Sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz.

Bizi zem eyleyene rahmet eyle.

TASAVVUF
MEB. OKUL
Altın Hesaplama

DEĞİŞİK KONULARDA KISA YORUMLAR

BAZI MİLLİ GÖRÜŞÇÜ KARDEŞLERİMİZE

Cenabı Allah her daim hâkimdir. O'ndan izinsiz yaprak kımıldamıyor, kuş kanadını kıpırdatmıyor. Dünyada, Türkiye'de hep Hak’ kın dediği oluyor.’’ Nasılsanız öyle idare edilirsiniz.’' buyuruyor. Kul eliyle dönüyor görünse de, işi döndüren O'dur. Öyleyse Saadete oy vermeyen samimiyetsiz, şuursuz, zalim, hatta münafık vb. düşünen varsa tövbe etmelidir. Hükümete oy ve destek veren Allah dostlarını da bu guruba dahil etmiş oluyorlar. Müslümanlar bir olmazsa, küfrün kuyruğu yaşamaya devam edecektir.

'Ameller niyete göredir.’' Hiç bir Müslüman, din kardeşini diğerlerine oy verdiği için tekfir etme hakkına sahip değildir. Bu kendini beğenmek, büyük görmektir, ben şuurluyum, onlar şuursuz. Sevgili Erbakan hocamız da bir veli idi. İki parti var Milli Görüş ve diğerleri dedi. Diğerleri de Milli Görüşe adaydır dedi. Hiçbir zaman kimseyi tekfir etmedi. Dert hizmet ise, zaman ittifak zamanıdır.'’ MÜSLÜMANLAR BUGÜN BİRLEŞSE KÜFRÜ YENERLER.'’ Abdurrahim Reyhan Hz. 
AHMET YÜCEL



Necati Tuncer
28 Kasım 2015 Cumartesi 22:51

Milli Görüş bir gömlek midir? Çıkarılıp giyilsin? Kalbimizdeki, kafamızdaki Milli Görüşü, Ak Partiye oy verdik diye söküp atmış mı oluyoruz? Aynı Kıbleye yöneldiğimiz halde, sadece tek farkımız bir oy. Yöneticilerimizi, bizi, münafık ilan eden okuyuculara hakkımı helal etmiyorum. Erbakan hocam, 2002'de Ak Partiye oy veren sandık müşahidine, en ufak bir hakaret etti mi? Erbakan'ın izindeyiz diyerek, bize hakaret edenler ahirette hesap versinler. AHMET YÜCEL

http://www.milligazete.com.tr/koseyazisi/Memleketimden_insan_manzaralari/27249#.VljWP_nhDIU 



Rusya’ya Osmanlı Tokadı
Cafer Keklikçi
28 Kasım 2015 Cumartesi 22:13

http://www.milligazete.com.tr/koseyazisi/Rusyaya_Osmanli_Tokadi/27245#.VljWRPnhDIU


Öğretmenlerimizin sıkıntılarına manevi çözüm
M. Hamdi Güner



G - 20 Zirvesi’nin ardından
Şakir Tarım



MÜSLÜMAN’IN FERASETİNDEN KORKULMALIYDI
Yusuf Kandemir
28 Kasım 2015 Cumartesi 22:11

''Sizi daima uyardık, ama uyarılarımıza kulak tıkadınız.'' Birazda meclis içinden uyarılarda bulunsaydı, elini taşın altına koysaydı. Canı gönülden istiyordum bunu olmadı. Milletin % 50 si Ak Partiye oy veriyorsa, ''NASILSANIZ ÖYLE İDARE EDİLİRSİNİZ.'' buyuran Allah'ın habibinin sözünün Hak olduğu yine ispatlanıyor. Allah'ın dediği olur, Allah'ın dediği oluyor. Şer gördüğümüzde Allah hayır murat etmiş olamaz mı? Her şeyi idare eden Allah, Türkiyeyi idare edemiyor mu?
AHMET YÜCEL

http://www.milligazete.com.tr/koseyazisi/MUSLUMANIN_FERASETINDEN_KORKULMALIYDI/27241#.VljWSPnhDIU





Malum medyayı beslemeyeceğiz

 Malum medyada duyduğumuz her haberi, Bir fâsık size haber getirirse, onu iyice araştırınız, emri gereği, doğruluğunu tasdik etmeden kabul etmeyeceğiz. Yalan ve iftira içeren haberlere pirim vermeyeceğiz. Zandan kaçınacağız, çünkü zannın çoğunun günah olduğunu bildirmişlerdir peygamber efendimiz. Malum basın bir müslümanı suçluyorsa, hukuk önünde suçlu olduğu ispatlanıncaya kadar biz suçlamayacağız. Kime oy verire versin müslümanı tekfir etmeyeceğiz. Ameller niyete göredir, unutmayacağız.

 http://www.milligazete.com.tr/haber/Derdimiz_makam_mi_Islm_mi/318205


Sevgili Kardeşim
Güzel bir yazı fakat idarecileri, oy verenleri toptan zalimler zümresine katmışsınız. Unutmayınız ki pek çok Allah dostu da bu hükümete destek verdiler. Onlar da zalim mi? Bir Allah dostu:"Hüda'nındır cemi işler, Kulunun elinden işler."buyuruyor. "Başınıza kulağı kesik Habeşli bir köle de geçse, namaz kıldığı sürece itaat ediniz."Hadis İdarecilerin de hataları olabilir. Bugün bu idareye layığız, Allah bu idareyi başımıza getirdi. Müslümanlar kendini düzeltmedikçe Allah hükmünü değiştirmez.

http://www.milligazete.com.tr/haber/Sakin_Zalimlere_Meyletmeyin/318206#.U30i7Pl_ub1

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret152980
Hava Durumu
Takvim
Site Haritası