Sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz.

Bizi zem eyleyene rahmet eyle.

MUHABBETTEN MUHAMMED OLDU HÂSIL, MUHAMMEDSİZ MUHABBETTEN NE HASIL?

İSLAMIN LİDERİ YİNE TÜRKİYE OLACAK. BUGÜNKÜ MÜSLÜMANA BAKARSAN OLMAZ GÖRÜNÜR AMMA OLACAK BENİM SULTANIM.
                                                                                                                                                             MUSA BAŞTÜRK (DEDE PAŞA HZ.)             

 ‘’Yakın tarihte İslami bir hâkimiyet olacak, tüm yeryüzü İslam’a dönecek ve İslam’ın başkenti Türkiye olacak, bu topraklar olacak, reisi burası olacak.’’ Abdurrahim Reyhan Hz.


TASAVVUF
Yunus Emre derki,
Gel ey gardaş Hakk’ı bulayım dersen
Bir kâmil Mürşide varmazsan olmaz
Resul’ün cemalin göreyim dersen
Bir kâmil Mürşide varmazsan olmaz
Altın Hesaplama

Sufiler*Devlet kapısı

http://www.yeniakit.com.tr/yazarlar/abdurrahman-dilipak/sufiler-devlet-kapisindan-uzak-duracakti-hani-11889.html

 Sayın Dilipak'ın yazısına yazdığım yorum üzerine, bir kardeşimizin samimi sorusuna, yazdığım cevapları buraya kopyaladım. Dileyen sayın Dilipak'ın yazısına yukarıdaki linkten ulaşıp okuyabilir.

5-6 Eylül 2015

Ahmet Yücel  1 gün önce

Gerçekten, İslamda tasavvuf/tarikat vardır fakat tarikatçılık yoktur. Allah dostları inançlı idarecilerimize dua ediyorlar. Onlar gönülleri irşat etmeye talipler. 98'de Hakka yürüyen bir Allah dostunun: ''Allah Erdoğan'ın yolunu sonuna kadar açık etsin.'' şeklinde duası var. İnşallah ''Başkanlık'' da olacak. Allah inançlı idarecilerimizin yardımcısı olsun, meclisimizde doğruların sayısını artırsın.

 

Ahmet Yücel

Akşemseddin hz. gibi şeyhler devlet yönetmeye talip olmadılar fakat, 21 yaşında İstanbul'u fethedecek Fatih Sultan Han gibi devlet adamları yetiştirdiler.

 

ferzent okta

selam aleykum yücel kardeşim sana bir soru sormadan evvel, biz Müslümanlar bir amelin doğru ve yahut yanlış olduğunu ancak kuran ve sünnete başvurarak'tan öğrenip biliyoruz.bu ikisinden başka bir yönlendirmeye gidemiyoruz, eğer müslüman olduğumuzu söylüyorsak,allaha ve ahiret gününe inanıyorsak, kuran ve sünnetten başka kaynağa gitmememiz gerekir. Nitekim Allahu Teala kitabı kuranı kerimde bile bu şekilde emretmiştir.

ferzent okta

Ey iman edenler! Allah'a itaat edin. Peygamber'e ve sizden olan ülülemre (idarecilere) de itaat edin. Eğer bir hususta anlaşmazlığa düşerseniz -Allah'a ve ahirete gerçekten inanıyorsanız- onu Allah'a ve Resûle götürün (onların talimatına göre halledin); bu hem hayırlı, hem de netice bakımından daha güzeldir. NİSA SURESİ 59.AYET Sorum şu Tasavvuf İslamın neresinde tasavvuf islamdan mıdır? bana bir tane delil getirebilimisiniz kuran ve sünnetten

Ahmet Yücel

Aleykümselam kardeşim. İslamın kaynağı 4. Kuran, Sünnet, İcma, Kıyas. Eğer bir tarikat şeriattan kıl payı ayrılıyorsa batıldır. Kaynağı İslam olmayan tüm tarikatlar yalancıdır. Şeriatsız tarikat zındıklıktır. Tarikatlar ibadetin yanında peygamberimizin ahlakını yaşamaya ve yaşatmaya çalışıyorsa, bunun neresi İslama aykırıdır? Tarikatta zikir, fikir, şükür var. Bunlar İslamda yoksa, o zaman tarikatlar İslam dışıdır, diyebiliriz. Hak olan tarikatları İslam dışı derseniz: Yunus, Mevlana, Akşemseddin vb tüm Allah dostlarının Müslüman olmadığını iddia etmiş olursunuz. (1)

Ahmet Yücel

(1-2) Haberiniz olsun ki, muhakkak Allah Teâlâ'nın velîleri için bir korku yoktur ve onlar mahzun da olmayacaklardır. Yûnus 62 Ey o bütün iyman edenler! Allahtan korkun ve sadıklarla beraber olun. Tevbe 119 Veli kulumun gören gözü, işiten kulağı, söyleyen dili benim. Kudsi hadis Benim ümmetimin velileri, Ben-i İsrail peygamberleri derecesindedir. Hadis-i şerif Dünyadayken Cennet bahçelerine giriniz, meyvelerini yiyiniz. Zikir ve sohbet bahçeleri Cennet bahçeleridir. Kalplere gelen feyz, Cennet meyveleridir. Hadisi şerif

Ahmet Yücel

(3) Her asırda benim ümmetimden sabikun (önde gelenler) vardır ki, bunlara büdela ve sıddıkun ıtlak olunur (söylenir). Haklarındaki inayet ve merhameti ilahiye o kadar boldur ki, sizler o sayede yer ve içersiniz. Yer yüzü halkı için vukuu tasavvur olunan bela ve musibetler onlarla kaldırılır. Hadis-i Şerif Kıymetli kardeşim. Hazreti Peygamber Efendimiz, mağarada Hz Ebubekir'e, Dilini damağına yapıştırarak sessizce Allah Allah diye zikretmesini söyledi. Ebubekir efendimiz ömrü boyunca devam etti. Nakşiler bu hafi/gizli zikri devam ettiriyorlar.

Ahmet Yücel

(4) Hz. Ali sesli zikir yaparken. Hz. Peygamber Efendimiz neden sesli zikrettiğini soruyorlar. Ya Resulallah, şeytan sesimi duyup kaçsın istiyorum, diye cevap veriyorlar. Hz. Peygamber Efendimiz, devam etmesini buyuruyorlar. Kadiri tarikatı cehri/açık zikre devam ediyorlar.''Evliyaullah o kimselerdir ki, görüldükleri zaman Allah hatırlanır.'' Hadisi şerif ''Allah'ı zikredenlerle beraber ol.'' ayeti nazil olunca, Hz. Peygamber Efendimiz, kimseyle konuşmadan evden çıkar, uzun bir müddet gittikten sonra, Allah'ı zikreden bir topluluğun arasına girer. Sonra ayeti okuyup onları müjdeler.

Ahmet Yücel

(5)''Çokları gittiler mürşit arayı, Arayanlar buldu derde devayı, Bin sefer okusan akla karayı, Bir mürşide varmazsan olmaz.'' Yunus Emre. Hz Peygamber Efendimiz zamanında: Şeriat, Tarikat, Hakikat, Marifet yaşanıyordu. Fakat bu eşsiz yaşantılar sonradan tasavvuf/Tarikat vb. isimlendirildi. Onlar takvayı, güzel ahlakı yaşadılar. Ashabım yıldızlar gibidir, buyurdu Allah'ın Habibi. Evliyaların ser tacı Hz Ebubekir efendimiz. Kısaca ifade etmeye çalıştım, yine de uzattıysam, HAKKINIZI HELAL EDİNİZ. Bu konuyu anlatabilmek haddim değil. ALLAH'A EMANET OLUNUZ.

 

ismail

Ey sufi ! .Öncelikle şeytan zikir le kaçmaz.Neden diye soracak olursan.O bir melek tir.bi başka adıda azezel dir.anlamı cennet bahçesinde ALLAH'a secde etmediği tek bir milim nokta bırakmamıştır.ALLAH'ın aliiyyul aziym sıfatlarını gözleriyle görüp idrak etmişdir.Şeytan ''BİSMİLLAHİRRAHMANIRRAHİYM'' besmeleylede kaçmaz.O ALLAH ın RAHMAN VE RAHİYM sıfatlarını biliyor ve görüyordu.Şeytan ancak 'euzu BİLLAHİMİNEŞŞEYTANIRRACİYM'' sözüyle DEF olur gider.Anlamı ''TAŞLANMIŞ ŞEYTAN DAN ALLAH A SIĞINIRIM'' ya sufi kardeş işte böyle biraz kur'an meali okusan bilirdin. selamettte kal

Ahmet Yücel

İsmail beye.Euzu besmeleye tamam, fakat Allah'ın Resulü bilmiyor da, sen mi biliyorsun. Devam et ya Ali, buyuruyorlar. Uğraşma, şeytan böyle kaçmaz, diyemez miydi?Buradan anlayacağımız, sesli zikir de, sessiz zikir de haktır. ''İLMİNE GÜVENME ŞEYTANA BAK.''İlmi şeytanı kurtarmadı,kendini beğendi, mel'un oldu. Sufilik, Yunusların, Mevlanaların yolu. Sufi olamadım ama muhabbetim vardır hepsine.''BEN GÜZEL AHLAKI TAMAMLAMAK İÇİN GÖNDERİLDİM.''HİÇ KİMSE İBADETİ İLE CENNETE GİREMEZ.''Hadis. Zühd, Vera, Takva, Ahlak.Peygamber ahlakını yaşamaya çalışmalı.Dilden kalbe inmeli zikir, hedef bu...

Ahmet Yücel

Tasavvufun nihayi hedefi tevazu, mahfiyettir. ''Kim Allah için alçalırsa, Allah onu yükseltir.''Ayet. İlmini beğenen alim, tasavvuf ile tevazuya erer. Mevlana gibi alime, bir derviş gönderildi. Şems mürşit, Mevlana mürit oldu. ''BEN KUL OLDUM.''HAMDIM, PİŞTİM,YANDIM.'' dedi, niye daha önce diyemedi? Ya İmamı Azam''Son iki senem olmasaydı, bu Numan helak olmuştu.'' Caferi Sadık Hz.ni tanıdıktan 2 yıl sonra bu sözü söyledi. Dikkat edilecek tek şey, bir şeyh şeriattan kıl payı ayrılıyor mu? Ayrılıyorsa gökte uçsa itibar etmeyiniz. Siz de selametle kalınız. Selamlar efendim.

 

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret227198
Hava Durumu
Takvim
Site Haritası